Відкритий урок

Конспект уроку з природознавства 2 клас
Тема. Звірі навесні
Мета: дати учням уявлення про зміни, які відбуваються в житті звірів навесні, ознайомити учнів з доглядом дорослих звірів за молодняком, розширювати знання учнів про звірів; учити розпізнавати звірів; розвивати пізнавальний інтерес до звірів навесні, спостережливість, пам’ять; розвивати уміння порівнювати догляд дорослих звірів за молодняком, описувати звірів навесні; виховувати дбайливе ставлення до звірів, любов до звірів.
Обладнання: ілюстрації із зображенням звірів.
Тип уроку - комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Дітки, сіли рівненько. Підготувалися до заняття. Подивилися, чи все необхідне знаходиться на парті.
ІІ. Хвилинка календаря
-                    Яка зараз пора року?
-                    Який зараз місяць?
-                    Яке сьогодні число?
-                    Чи є опади?
-                    Які саме?
-                    А чи є вітер? Який?
-                    А яке повітря?
-                    Який стан неба?
-                    Які зміни відбулися в житті рослин?
-                    Які зміни відбулися в житті тварин?
-                    Чим в цю пору року займаються люди?
ІІІ. Перевірка раніше засвоєних знань
Тести
ІV. Актуалізація чуттєвого досвіду та опорних знань і вмінь учнів
-                    На попередніх уроках ви дізналися про те, які зміни відбулися в житті комах і птахів навесні.
-                    До якої групи тварин належать їжак, заєць, білка, лисиця, миша, ведмідь? ( Це – звірі)
- Пригадайте, як зимували ці звірі?
V. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми, мети, завдань уроку
-                    Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які зміни відбуваються у житті звірів навесні.
Завдання уроку:
-                    Ви маєте називати весняні явища у житті звірів.
-                    Ви маєте знати як дорослі звірі доглядають за молодняком.
-                    Ви маєте розповідати про звірів навесні.
VІ. Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу
1. Бесіда з елементами розповіді.
Усю зиму одні звірі перебували в зимовій сплячці, інші живилися зробленими восени запасами, а були й такі, які займалися пошуками поживи. Та вже на початку весни в житті звірів відбуваються зміни.
-                    Які зміни у житті звірів ви помітили навесні?
У багатьох звірів навесні змінюється забарвлення і густота шерсті.
-                    Пригадайте, як називається зміна забарвлення і густоти шерсті у звірів.
Зміни забарвлення і густоти шерсті у звірів називають линянням. Лисиці, білки, зайці, лосі, вовки та багато інших міняють густу і теплу шерсть на рідшу і темнішу. У білок шерсть стає рідкою, рудого кольору, не помітною поміж стовбурів ялин і сосен. Сніжно-білий колір своєї шерсті змінюють на бурий невеличкі хижі звірі – ласки.
-                    Розгляньте на с.107 підручника ілюстрацію, на якій зображений заєць-біляк. Яким було забарвлення шерсті в зайця-біляка взимку? Яким воно стало навесні?
У зайця-біляка шерсть узимку була чисто білою, лише кінчики вух залишалися чорними. Навесні починається линяння. Спочатку у зайця-біляка линяє спина, а потім боки і шерсть стає буро-сірого кольору.
-                    Поміркуйте, чому звірі линяють навесні.
Рідка і легша шерсть запобігає перегріванню звірів улітку, а темніша шерсть робить тварин малопомітними серед рослин.
З початком весни пробуджуються ті звірі, які перебували у зимовій сплячці.
-                    Пригадайте, які звірі взимку перебували в зимовій сплячці. (Їжаки, ведмеді, борсуки, ховрахи)
Навесні у більшості звірів народжуються малята.
2. Презентація на тему: « Звірі навесні»
- Щоб довідатися, про якого звіра буде йти мова, вам спочатку потрібно відгадати загадку.
1) Не ходжу я, а стрибаю, бо нерівні ноги маю.
    Через поле навмання перегнав би я коня. (Заєць)
2) Червонясту шубку має, по гілках вона стрибає,
     Хоч мала сама на зріст, та великий має хвіст. (Білка)
3) Він ікластий і сердитий, дуже любить землю рити.
    Жолуді весь час шукає, малюків смугастих має. (Дика свиня)
4) Пишним хвостом славиться,
    Хитрункою називається. (Лисиця)
5) Влітку наїдається, а взимку висипається. (Ведмідь)
3. Робота з підручником (с. 107-109)
4. Робота в зошиті з друкованою основою
- Виконаємо завдання на с. 49. Що вам пропонується зробити в завданні? (Підписати назви звірів та їхніх малят. З’єднати їх лініями)
Фізкультхвилинка
 VII. Осмислення, узагальнення і систематизація знань
Гра « Правда чи брехня»
1.     З початком весни у багатьох звірів зимове хутро стає густішим. (Брехня)
2.     У зайця-біляка спочатку сіріє спинка, а потім боки. (Правда)
3.     У білки шубка стає чорною. (Брехня)
4.     У березні народжуються зайченята. (Правда)
5.     Зайченята народжуються із заплющеними оченятами. (Брехня)
6.     Білченята народжуються сліпі, голі, безпомічні. (Правда)
7.     Білка-мати покидає своїх білченят одразу після народження. (Брехня)
8.     У маленьких поро­сят на спині і боках помітні яскраві смуги. (Правда)
9.     Молоком поросят мати годує до осені. (Правда)
10.                       Поки лисенята сплять, мати відпочиває. (Брехня)
11.                       Ведмежата, які народилися взимку, виходять разом із ведмедихою з барлогу. (Правда)
12.                       У травні народжуються малята у козуль, оле­нів. (Правда)
VIIІ. Повідомлення домашнього завдання
-                    с.107-109 читати і відповідати за запитання
IX. підсумок уроку
-                    Над якою темою ми працювали на сьогоднішньому уроці?
-                    Що нового дізналися?

-                    То які зміни відбуваються у житті звірів навесні?

https://docs.google.com/presentation/d/1YNQan0CkxhOUF0eqDHs8Xrie0KMavSXqf3wXlMXJ3Y8/pub?start=false&loop=false&delayms=3000


Урок з літературного читання 2 клас

Тема. Сміливий вчинок
Мета: познайомити зі змістом оповідання В. Кави «Він живий!», удосконалювати навички правильного, швидкого, виразного, свідомого читання, розвивати уміння переказувати текст, виховувати бережне ставлення до тварин.
Обладнання: ілюстрації тварин.
Хід уроку
I.                  Організація класу до роботи.
Пролунав дзвінок –
починається урок.
Працюватимем старанно
Щоб почуть наприкінці,
Що у нашім 2 класі
Діти – просто молодці
Подивилися, чи всі готові до уроку. Сіли рівнесенько. І починаємо
ІІ. Перевірка домашнього завдання
1)    фронтальна
-         Що вам було задано додому?
Докладно переказувати оповідання В. Нестайка «Руденький»
2) Індивідуальна (завдання кожному учневі)
- Хто автор оповідання «Руденький»?
- Хто дійові особи оповідання?
- Як поводилися діти, коли бабуся дала їм цукерки?
- Чому чорнявий хлопчик «дременув у під’їзд», вихопивши в дівчинки цукерку?
- Як поставився до ображеної дівчинки руденький хлопчик?
- Як оцінив вчинок руденького хлопчика дідусь?
3) Підсумок виконання домашнього завдання
Оцінювання
ІІІ. Підготовка до сприймання нового тексту
-         Чи доводилося комусь із вас особисто врятувати від загибелі якусь рослину чи тварину?
-         Коли це було, за яких обставин?
-         Які почуття ви тоді переживали?
-         Сьогодні ми прочитаємо оповідання про маленького хлопчика, який любить тварин і не терпить, коли ображають беззахисну тваринку.
IV. Перше читання твору вчителем
-         Уважно послухайте оповідання і назвіть дійових осіб.
V. Словникова робота
- В оповіданні вам зустрілися слова, які вам, можливо, були незрозумілі:
Копанка – невелике викопане водоймище.
Горно – проста відкрита піч для нагрівання або плавлення металів.
Верболози – молоді гнучкі вербові пагони.
Зорить – пильно дивиться.
Запал – збудження, захват.
VІ. Самостійне читання оповідання дітьми
-         Для того, щоб ви краще зрозуміли оповідання ще раз його перечитайте та прослідкуйте за розвитком подій.
VІІ. Аналіз фактичного і образного змісту тексту з елементами вибіркового читання
-         Де знаходиться копанка?(Прочитай)
-         Чому там заховалася копанка?
-         А чи бачили ви коли-небудь копанку?
-         А як вона виглядала?
-         Хто дуже хоче потрапити до копанки?(Прочитай)
-         Про яку пору року розповідається в тексті?(Прочитай)
-         Чому Славко дуже хотів піти до копанки?
-         Що робить сонце літнього дня?
-         Ви колись спостерігали таке явище?
-         Де знаходяться верболози?
-         Як ви розумієте словосполучення зелено-червоний мур?
-         Хто живе біля верболоз?
-         Хто про це розповів Славі?
-         Що розповіла мама Славі про діда Шила?
-         Для чого вона це розповідала?
-         Де сидів Слава?
-         Куди він дивився?
-         Що він робить ногами?
-         Чому він так робить?
-         А чи ви хотіли щось собі, але вам не дозволяли?
-         Як ви себе поводили?
-         Що чує Слава?
-         Звідки лунає крик?
-         Про що подумав Слава, коли вперше почув крик?(Прочитай)
-         Чи цей крик сповнений страху? А чим?
-         Що зробив Слава? Прочитай.
-         Кого побачив Слава?
-         На що він глянув?
-         Що відчув Слава, подивившись на темну воду?
-         Що побачив Слава? Прочитай.
-         Які емоції переповнювали Славу?
-         Скільки років було Славі? Знайдіть у тексті підтвердження.
-         Що сказав Слава хлопцям?
-         Чому хлопці невиразно коливалися в тумані?
-         Що зробив Слава з їжаком?
-         Чому Слава не відчув, що у їжака дуже багато колючок?
-         Які риси характеру має Слава?
-         Який ви мали настрій під час знайомлення з оповіданням?
VІІІ. Визначення головної думки
-         Що в цьому оповіданні схвалюється, а що – засуджується?
-         Що хотів автор показати нам цим твором?
ІХ. Творча робота на основі тексту
-         Домислити події, які б могли передувати зображуваним.
Х.   Підсумок уроку
- З яким оповіданням ми сьогодні познайомилися?
- Хто є автором оповідання?
- Чого навчає нас це оповідання? (любити та бережно ставитися до тварин)
ХІ.  Домашнє завдання
-         Виразно читати та переказувати оповідання

Урок з англійської мови 2 клас

Тема: At the Zoo
Мета
Навчальна: ознайомити з новою лексикою з теми «At the Zoo», вчити вживати в мовленні нові слова; представити граматичну структуру I can see;
Розвивальна: розвивати та удосконалювати навички говоріння, читання;
Виховна: виховувати бережне ставлення до тварин.
Обладнання: малюнки.
Хід уроку:
І Початок уроку
1.                Організаційний момент.
-                    Good morning, children. Let’s begin our lesson.
2.                Мовленнєва, фонетична зарядка.
-                    Let’s repeat ABC. Repeat after me.
-                    Повторюємо алфавіт зліва направо.
-                    А тепер назвемо сусідів J.
3.                Перевірка домашнього завдання.
-                    Let’s check up your hometask.
II Основна частина
1.                Подача нового матеріалу.
-                    Сьогодні ми з вами вивчимо нові слова та навчимося їх вживати у мовленні.
-                    Look at the blackboard. Today we learn new words.
A monkey, a hippo, an elephant, a panda, a tiger, a bird.
-                    Подивіться на картки і повторюйте за мною.
-                    It is a monkey(a hippo, a panda…).
-                    Подивіться на малюнки і скажіть Is it a tiger? (а monkey, a hippo, an elephant, a panda).
-                    Open your copy-book.
November, 4
Class work
-                    A monkey, a hippo, an elephant, a panda, a tiger, a bird.
2.                Тренування в мовленні.
Let’s play.
-                    Я загадала слово, а ви повинні відгадати яке.
-                    What is the English for «мавпа», «бегемот», «слон», «тигр», «пташка», «панда»?
-                    Я називаю слова, якщо ви почуєте ті слова, які ми сьогодні вивчили плескаєте в долоні.
-                    Well done.
Фізкультхвилинка
3.                Практика мовлення.
-                    Дітки, а зараз потренуємося вживати ці слова у мовленні.
This is…
I can see…
-                    Look at the book
Ex A at p 43
-                    Listen and look. What can you see?
4.                Систематизація вивченого.
Ex A at p 43
-                    Look and read.
5.                Контроль навичок на вмінь.
ІІІ Заключна частина уроку
1.                Повідомлення домашнього завдання.
Ex A at p 40
2.                Підбиття підсумків уроку.
-                    З якими словами ми сьогодні ознайомилися?
-                    Що нового ви дізналися?
-                    Яким кольором ви б зобразили наш урок?
-                    Ви всі сьогодні працювали добре.
-                    The lesson is over. Good bye.



Немає коментарів:

Дописати коментар

Презентація досвіду роботи

  https://drive.google.com/file/d/1zmGMRYgTgNfqs-IP3oQjbOLcLqwrZpoy/view?usp=sharing